Karty ekologiczne

Karty ekologiczne

karta plastikowa ekologiczna

W odpowiedzi na liczne zapytania a także wyraźne zainteresowanie klientów produktami przyjaznymi dla środowiska, wiele firm wprowadza do swojej oferty nowe rozwiązania i produkty ekologiczne.
Poniżej znajduje się krótki opis typowo oferowanych materiałów:

Papier ekologiczny
Papier uważany jest za najbardziej ekologiczny materiał. Karta papierowa składa się z kartonu dwustronnie powlekanego, formatu ISO, o grubości 610 g/m²/720 mm. Inne grubości są możliwe na życzenie klienta po uprzednim przetestowaniu.

Papier z trawy
Papier z trawy jest wytwarzany z trawy z recyklingu, jest nawet bardziej ekologiczny niż czysty papier z recyklingu i papier ze świeżych włókien. Dlatego należy do materiałów biodegradowalnych i kompostowalnych.

Plastik z recyklingu
Do produkcji tego pochodzącego z recyklingu materiału używa się PVC. Plastik taki nie tylko pochodzi z recyklingu, ale po użyciu można go w pełni poddać recyklingowi. Każdy kilogram PVC pochodzącego z recyklingu zastępuje dokładnie taką samą ilość PVC, jaka jest już na rynku. PVC można przetwarzać do 8 razy bez utraty jakości materiału. Karty Eko Plastikowe, wykonane wyłącznie z plastiku pochodzącego z recyklingu i nadające się do dalszego recyklingu, możesz zamówić u wiodącego polskiego producenta kart plastikowych – Polskie Karty.

BIO PCV
Odpowiedni dodatek przyspiesza degradację obrabianych tworzyw sztucznych w środowiskach bogatych w mikrobiologię. Przyciąga drobnoustroje do produktu i pozwala im osadzać się na powierzchni plastiku. Gdy drobnoustroje osiedlą się, uwalniają kwasy, które rozbijają łańcuch polimerowy. Mikroby wykorzystują węglowy szkielet łańcucha polimerowego jako źródło energii i wykorzystują plastik jako żywność.

Chroń przyrodę i korzystaj z materiałów przyjaznych środowisku!

Tags: , , ,